Seuran uusi hallitus on valittu ja järjestäytynyt

15.1.2023

Tämän kauden hallitus valittiin seuran vuosikokouksessa 13.12.2022 ja sääntömääräisessä kokouksessa 12.1.2023. 
Puheenjohtajanamme jatkaa kaikille jo tuttu, yltiösosiaalinen, myös ohjaajana toimiva Beatrice ”Riisi” Huumonen. Varapuheenjohtajana ja rahastonhoitajana toimii retkeilyguru, myöskin hyvin puhelias ja vauhdikas meloja Anne Harhanen. Tiedotusta, markkinointia ja kokouksissa sihteerin hommia hoitaa toisen kauden hallituslainen, luonnosta ja reippaasta menosta nauttiva Jonna Kankaanpää. Annen lisäksi uusina jäseninä saimme mukaan Särkisalossa ja Lohjalla pitkiä reissuja melovan rauhallisen herrasmiehen Osmo Siikasen, joka hoitelee jäsensihteerin hommia, sekä meloessa kauniista maisemista ja luonnon rauhasta nauttivan Teija Larssonin, jonka ensisijaisena tehtävänä on Holvi-kaupan ylläpito.